Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Illa PLANETA - ekologiczne garnki i patelnie

2021-06-01
Illa PLANETA - ekologiczne garnki i patelnie

Świat tonie w śmieciach. Przyglądając się przykładowym danym z Polski: podczas gdy rocznie w naszym kraju zużywa się około 3,5 mln ton plastiku, jedynie 40 procent zostaje poddane recyklingowi. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w przypadku aluminium. Średni poziom recyklingu opakowań z aluminium wynosi 66 procent. Mimo, że w kwestii recyklingu jeszcze sporo przed nami, na przestrzeni ostatnich lat świadomość konsumentów odnośnie ochrony środowiska radykalnie wzrosła. Wymusiło to na rynku znaczne zmiany w zakresie oferowanych produktów dotyczących m.in. materiałów, z jakich są one zrobione, jakim odpadem się staną po zużyciu, ale też eco-friendly opakowań sprzedawanych produktów.

W związku z tym coraz częściej konsumenci wybierają produkty z tworzyw naturalnych oraz zwracają uwagę na to, czy jest to produkt z recyklingu. Rozwijająca się technologia pozwala na coraz szersze zastosowanie odzyskanych surowców w przemyśle. Tak oto odzyskany plastik znajduje szerokie zastosowanie w produkcji sportowej odzieży, czy też namiotów lub butów. Natomiast odzyskane aluminium tworzy lekkie ramy rowerowe, karoserie samochodów czy naczynia kuchenne.

Postaw na jakość i PLANETĘ - ekologiczne przybory kuchenne

Coraz częściej producenci chwalą się produktami uwzględniającymi ochronę środowiska, podkreślając designem ich ekologiczny charakter. Ekologiczne staje się też modne i jest cechą stylu życia. Naprzeciw ekologicznym trendom i wysokiej świadomości konsumentów w zakresie ochrony środowiska wychodzi nowa ekologiczna linia naczyń kuchennych PLANETA włoskiej marki Illa. Jest to linia ekologicznych przyborów kuchennych z górnej półki, wykonanych w trosce o środowisko i dedykowanych osobom ceniącym zarówno wysoką jakość przyborów kuchennych, jak i dbałość o środowisko naturalne. W linii PLANETA dostępne są tradycyjne patelnie, patelnie głębokie, woki, rondle i garnki. Wszystkie naczynia produkowane są z zachowaniem zasad zrównoważonej produkcji. Oznacza to redukcję wytwarzania nowych materiałów poprzez stosowanie recyklingu, czyli ponownego użycia materiałów już wyprodukowanych. Dlatego naczynia Illa PLANETA stworzone są w 100% z aluminium z recyklingu. Uchwyty natomiast wykonane są z plastiku, który w minimum 50% pochodzi z recyklingu, z zachowaniem europejskich wytycznych dotyczących środowiska.

Patelnie i garnki Illa PLANETA - produkty dla świadomych i wymagających

Aluminium z recyklingu, z którego wykonane są główne części naczyń Illa PLANETA ma takie same właściwości, jak aluminium nowo wyprodukowane. Można je stale poddawać ponownemu wykorzystaniu, dzięki czemu ogranicza się eksploatację naturalnych zasobów środowiska. Dodatkowo, produkcja naczyń z recyklingowanego aluminium zmniejsza koszty energii nawet do 95%. Przygotowywanie potraw na aluminiowej powierzchni z recyklingu jest bezpieczne tak samo jak w przypadku aluminium nowopowstałego.

Co wyróżnia produkty linii PLANETA spośród pozostałych przyborów kuchennych oprócz wykonania z dbałością o środowisko? Po pierwsze, powłoka AQA - wewnętrzna powłoka na bazie wody. Dzięki niej ograniczone jest zastosowanie nienaturalnych substancji w produkcji naczyń, gwarantując bezpieczeństwo spożywanych posiłków. Dodatkowo zapewnia komfort podczas gotowania, dzięki nieprzywierającej powierzchni. Poza tym powoduje, że powierzchnia naczynia jest trwała i odporna na użytkowanie. Po drugie, design - nowoczesny i minimalistyczny, bez zastosowania zbędnych emalii.

Eko wysyłka - garnki i patelnie Illa PLANETA pakowane bez plastiku

Wszystkie produkty Illa PLANETA trafiają do klienta zapakowane w sposób przyjazny dla środowiska. Kartony, do których pakowane są produkty nadają się do recyklingu oraz zaklejane są taśmą papierową. Produkty w kartonie zabezpieczane są przed uszkodzeniami w trakcie transportu tekturą falistą zamiast folią. W paczce nie ma żadnych nieekologicznych wypełniaczy. Na kartonie zamiast naklejek pojawi się pieczątka. Dzięki temu klient może mieć pewność, że produkt, który zamawia w maksymalny sposób ogranicza eksploatację planety - począwszy od produkcji, poprzez wysyłkę aż po utylizację.

Wybierając wyposażenie kuchni warto inwestować w dobrej jakości naczynia, aby przygotowywanie posiłków było komfortowe i bezpieczne. Decydując się dodatkowo na produkty z recyklingu dbamy nie tylko o swoje gospodarstwo domowe, ale i całą planetę.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixelpixel