Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Grillowanie o każdej porze roku - patelnie grillowe

2020-01-08
 Grillowanie o każdej porze roku - patelnie grillowe
Uwielbiasz grillować? Patelnia grillowa powinna znaleźć się pośród Twoich przyborów kuchennych! Dowiedz się czym różni się od zwykłej patelni, jak wybrać tą odpowiednią oraz jak na niej smażyć by przez cały rok cieszyć się smakiem grillowanych potraw. 
 
Patelnia grillowa znacznie różni się od zwykłej patelni. Wyróżniają ją rowki w dnie, dzięki którym wytapiający się z mięsa tłuszcz nie wnika w danie. To również dzięki nim możemy cieszyć się charakterystycznymi dla grillowanych potraw przypieczonymi liniami lub kratkami odbitymi od rusztu. 

Jaką patelnię grillową wybrać?

Wybierając patelnię grillową szczególną uwagę zwróć na to, z czego została wykonana. Najpopularniejszymi są te wykonane z żeliwa, aluminium i stali. Naszym zdaniem najlepszym wyborem są aluminiowe patelnie grillowe posiadające dodatkowe powłoki. Kieruj się również rozmiarem patelni, który uzależniony jest od Twoich potrzeb oraz od liczby domowników. Koniecznie zwróć uwagę na oznaczenia mówiące o tym do jakiej kuchenki lub płyty grzewczej nadaje się dana patelnia. Wysokiej jakości patelnia grillowa posłuży Ci wiele lat, dlatego nie warto na niej oszczędzać. 

Jak smażyć na patelni grillowej?

Patelnia grillowa tak samo jak grill, wymaga czasu i cierpliwości. Przed smażeniem należy ją mocno rozgrzać, a następnie znacznie zmniejszyć źródło ciepła i ułożyć produkty przygotowane do grillowania. Wysokiej jakości patelnia grillowa długo utrzymuje ciepło i pozwala na równomierne wysmażenie mięs i warzyw. Pamiętaj, że smak przygotowywanych potraw w głównej mierze zależy od ich przyprawienia, a nie od patelni. Marynuj i przyprawiaj mięso oraz warzywa tak, jak na grilla. Dzięki temu będziesz cieszyć się smakiem grillowanych potraw w zaciszu swojej kuchni.  

Patelnie grillowa to must have nie tylko wielbicieli letniego grillowania, ale także osób dbających o zdrowe odżywianie. Od teraz możesz cieszyć się grillowanymi potrawami bez względu na pogodę!
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixelpixel